Kurumsal Web Sitesi Nedir?

Kurumsal Web Sitesi Nedir?

Kurumsal Web Sitesi Nedir?

Kurumsal Web Sitesi Nedir?

Kurumsal web sitesi nedir? sorusuna bu yazıda cevap vermeye çalışacağım. Kurumsal web sitesi, şu an günümüzde yaygın olarak en etkili paylaşım ve iletişim aracı olarak kullanılmaktadır. Dijital dünyaya açılan bir kapı ve kartvizit olarak düşünülmesi gerekir. Hizmetlerimiz, ürünlerimiz, faydalarımızı anlatmak, etkinlik ve duyurularımızı yaparak çok daha fazla kişiye ulaşmamız mümkün. Bu nedenle artık web siteleri her bir kurum ve marka değeri taşıyan kişiler için olmazsa olmazdır. Özellikle yurtdışı ile bağlantıları olan, ihracat yapan firmaların ürünlerini gösterebilecekleri ve global pazarda yer almaları için, yabancı dillerde de sitelerini yaparak reklam kanallarına yoğunlaşmaları önem arz eder. 

 

Kurumsal Web Sitesi Nasıl Olmalı?

Kurumsal web sitesi nasıl olmalı? denilince bir şirketin fiziksel mağazasında olması gereken neler varsa, onları düşünerek yapılandırmak gerekir. Çünkü kurumsal web sitesi şirketlerin prestijini sağlayan, kurumların imajını olumlu yönde yansıtan dijital bir platformdur. ilk olarak kurumsal kimlik çalışmalarının yapılmış olması gerekir. Şirketin tanıtımı, ürün veya hizmetlerinin belirtilmesi, faaliyet alanı, diğer çalışma kolları, hizmet ve etkinlikler eklenebilir. Bayi/şubeler, adres, telefon numaraları, ulaşım harita bilgileri olmalıdır. Şirketin yurtdışında çalışma alanı varsa değişik dillerde yapılması iyi olur. Özellikle canlı destek gibi bir eklenti ile 7/24 herkesin her an ulaşabileceği bir sistem oluşturabilirsiniz. Sitenin belirli yerlerinde olması gereken formlar varsa mutlaka çalışır durumda olması şarttır. 

 

Kurumsal Web Sitesi Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar Nelerdir?


Sadece masaüstü değil, özellikle mobil uyumlu olup olmadığına da dikkat edilmelidir. Günümüzde yaklaşık %70 mobil kullanıcıların oluşturduğu ziyaretleri göz önünde bulundurursak bu şart. Ayrıca sadece web sitesi yapmayı değil, site bittikten sonra kurgulanacak her türlü reklam materyalleri ve olması gereken şartları da taşımalı. Sitede yapılan işi en iyi anlatan durum Sloganlardır. Kısa tanımlayıcı açıklamalar, konuyu atlamadan akışa yön verecek butonlar önemlidir. Seçilen görseller ve konu bütünlüğünü ifade eden ikonlar ile hem şık, hem kullanışı kolay, sitenize gelen ürün ve hizmetleriniz ile ilgilenen kişilerin hemen çıkmasını da önlemiş olursunuz. 

 

Kurumsal Web Sitesi örneklerini referans sayfamızdan inceleyebilirsiniz. TIKLAYINIZ!

 

 

Bizi Arayın