Web Tasarım

Web Tasarım

WEB TASARIM 

 

Web Tasarım, kurumların ürün ya da hizmetlerini, kişisel markaların mesleklerini veya yeteneklerini dijital platformlarda tanıtmaları, faaliyetlerini gerçekleştirmesi amacıyla özel yöntemler ile hazırlanmış olan tasarımlardır. Hizmet veya ürün içerikleri, tanıtım görselleri, fotoğraf, video ve ses kaydı gibi araçlar kullanılarak oluşturulan sistem, klasik grafik tasarımların dışında HTML diline çevrilerek tarayıcılar tarafından okunması sağlanır. Bu işlem web master ya da web yazılım uzmanları tarafından yapılır.

 

Web Tasarım, ihtiyaç duyan kurum ve kişisel markalar için resmi bilgilendirme alanını oluşturmaktadır. Günümüzde hızla ilerleyen teknoloji sayesiyle internet ortamında var olmak ve kaybolmamak için çaba sarf etmek gereklilik haline gelmiştir. Bu vesileyle kurumlar verdikleri hizmeti uluslararası sergileyerek, 7/24 çevrimiçi gerek satış-pazarlama, gerekse kampanyaları hakkında geniş katılımlı bir platforma sahip olmaktadırlar.

 

Web tasarım hazırlarken dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır. İlk önce ihtiyaçların belirlenip, öne çıkarılacak bilgiler ve ticari faaliyetlerin kararının alınması gerekmektedir. Tasarımın yapılış amacı ve içerikler netlik kazanmalıdır. Bu kararın karşılığında sitenin düzeninin ortaya çıkması sağlanır. Sayfayı ziyaret eden kişilerin gözlerinin yorulmaması, ziyaretçilerin aradıkları bilgileri kolaylıkla ulaşmasına dikkat edilir. Böylelikle ziyaretçilerin amacına hızlıca ulaşılması sayfada uzun süre kalmasını sağlayacaktır.

 

Kurumsal kimlik çalışmalarına uygun renk seçimi yaparak markanın imajını yansıtmak bütünlüğü koruyacaktır.  Ayrıca yazı fontu etkili bir sunum ve güven oluşturmak için önem arz eder.

 

Site içerisinde içerikler kolay ve akıcı bir dille okunmasını sağlayacak metinler hazırlanır. Metinler hazırlanırken verilen hizmet veya satılacak ürünlere yönelik detay konu ile ilgili arama kelimelerinden oluşmalı. Arama motorlarında yer alabilmek için seo uyumlu yazılar yazılmasına dikkat edilmelidir. Ana sayfa ve detay sayfalarında sunum açısından önemli kullanılması gereken fotoğraf, video, inografik çizimler sitenin açılış hızını etkilemeyecek boyutlarda olmamalıdır. Renk tonları kurum imajına aykırı olmamalı ve düzene uygun boyutta yerleştirilmelidir.

 

Tüm bu hazırlanan çalışmaların bütününü tasarımın arka planında yönetebilmek asıl konudur. Tasarımı yaptırmış olduğunuz firmadan bağımsız sitenin düzenine hakim olmak, yeni başlıklar oluşturmak, içerik hazırlamak, görsellerle birlikte bunları sunuyor olabilmek gerekir.

 

Kalyoncu Teknoloji olarak, hazırlamış olduğumuz her türlü web tasarım ve internet sitelerin hepsinde kullanımı çok kolay bir yönetim paneli ile teslim etmekteyiz. Kimseye bağımlı kalmadan kullanıcı giriş bilgi ve şifreleriniz ile istediğiniz zaman, istediğiniz gibi değişiklik yapabilir, ürün hizmet gibi detay sayfaları ekleyip silebilir, düzenleyebilirsiniz.

 

Ayrıca web tasarım yaptırmış olduğunuz firmanın size sağlayacağı server hizmeti son aşamada konuşulması gereken bir konudur. Yapılan tasarımın hızlı çalışıp performans göstermesi ve ilerleyen süreçte alınacak ek hizmet ve teknik servis konularında, ajansınızın server sistemini kullanıyor olmanız size avantaj sağlayacaktır.

 

Konu hakkında ayrıntılı bilgi almak, teklif istemek için iletişim sayfasından bize yazabilirsiniz.

 

 

 

Bizi Arayın