Kurumsal Web Siteleri

Kurumsal Web Siteleri

KURUMSAL WEB SİTELERİ


Kurumsal web siteleri günümüzde hızla gelişen teknolojiye ayak uydurabilmek için en çok talep gören ve ihtiyaç duyulan site türleri içinde yer almaktadır. Çünkü kurumsal web siteleri şirketlerin ürün ve hizmetlerini daha iyi anlatabileceği, bilgileri paylaşarak arama ağlarında da kolayca bulunabilecekleri tasarımlardır.

Kurumsal web siteleri her gün işletmelerin internette olan bir şubesi niteliğinde iş yapmaktadır. Bu nedenle hedef kitlelerine ulaşmayı sağlarken, aynı zamanda kurumsal kimliğini de sitede var olan tasarım, renk, uyum sağlanmalı ve işi doğru anlatmak zorundadır. Ürün ve hizmet başlıklarını en iyi şekilde belirlemeli ve herkesin anlayacağı,  arama motorlarında bulunabilmesine olanak sağlayacak kelimeler seçilerek yazılması gerekir.

Şirketlerin bu tür site hazırlamaları aslında kendilerine yeni müşteriler bulmak konusunda oldukça büyük avantaj sağlar. Çünkü internet siteleri sayesiyle daha geniş kitleye ulaşmak, ürün ve hizmetlerini talepler doğrultusunda geliştirmek, işlerini büyütmek ve sistem oluşturmak açısından çok olumlu sonuçlar doğurur. Bunu gerçekleştirebilmek için kurumsal web siteleri hazırlarken dikkat edilmesi gereken özellikler vardır ve önemlidir.

  • Telefon, tablet ve masaüstü cihazlara uyumlu, kolay kullanımı olmalıdır.
  • Site tasarımı kurumsal kimliği yansıtan, tasarımın ahenkli ve uyumlu, ayrıca herkesin kullandığı otomatik şablonlar yerine size özgü ve özel olmasına özen gösterilmelidir.
  • Site kullanışlı ve istenilen bilgilere kolay ulaşabilmek adına hızlı olmalıdır.
  • Site içerisinde kurumsal fotoğraflar ve ürünlerin oluşumunu anlatan videolar paylaşmak önemlidir. Fakat kodlama yaparken site hızını etkilememesi gerekmektedir.
  • Site içinde kurumun yapısını, misyon ve vizyonunu anlatan kısa yazılar. Yurtdışı ile bağlantılı işler yapılıyorsa o dillerde yayın yapılması ve iletişim bilgilerinin doğru verilmesi yine önem arz eder. İletişim sayfasında harita ile de yer bildirmek hedef kitle açısından kolaylık sağlar.
  • Siteyi ziyaret eden müşteriler ile 7/24 iletişimde olmak için bir konuşma penceresi eklenebilir. Fakat bu unsurda en dikkat edilmesi gereken, site içinde “teklif al”, iletişimden “mesaj gönder” gibi hazırlanan formların çalışıyor olması şarttır.
  • Bayilikler ya da şubeler konusunda bilgi vermeli, bu bilgileri iletişim bölümünde de paylaşmalısınız.
  • Sitenizi barındırmış olduğunuz sunucu da yedekleme yapılmalı, güncellemeler için hızlı sonuç alabileceğiniz kişilerle bağlantıda olmalısınız.
  • Sitenizin teslimatından sonra kimseye ihtiyaç duymadan içerikleri düzenlemek, yeni başlıklar açmak, kontrol edebilmek için yönetim paneline ihtiyaç vardır.


Tüm bunların olduğu ve sağlandığı koşullarda elinizin altında harika bir mağaza bulunmaktadır. Reklamları ve sosyal medya hesaplarınızda yapacağınız yayınlar ile etkileşimi artırabilir, işinizi büyütebilirsiniz.

 

 

Bizi Arayın