Kişisel Web Siteleri

Kişisel Web Siteleri

KİŞİSEL WEB SİTELERİ

 

Kişisel web siteleri, kişinin kendi tanıtımını yapabileceği, etkinlik ve haberlerini yayınlayacağı, duyuruların paylaşılacağı bir platform gibi düşünebiliriz. Günümüzde kişisel web sitesi yaptırmak tamamen gereklilik halini aldı. Çünkü bir kartvizit yerine geçmektedir. Ayrıca dünya dijitalleşmeye başladığı günden beri kendimize böyle ortamlar oluşturmak şart. Sosyal medya hesaplarında her ne kadar kendimizi tanıtmaya çalışmış olsak da yeterli olmamaktadır. Çünkü her platformun değişik gereklilikleri mevcut. Fakat kendinize ait kişisel web sitesi sahibi olduğunuzda özgürce yönetebilir, istediğiniz gibi kurgulayabilir ve sunum yapabilirsiniz.

 

Kişisel web siteleri daha çok yazarlar, bürokratlar, akademisyenler, sanatçılar ve kişisel marka olmuş herkesin tercihidir. Kendilerini takip eden sevenlerine hitap edebilecekleri, uzun uzun yazarak okuyucuları ile buluşacakları, kitap, yeni bir albüm veya yetenekleri ile ilgili etkinlikleri bu sayede daha iyi ve hızlı bir şekilde iletmiş olacaklardır.

 

Kişisel web sitesi kurulurken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. En önemli detay sitenin adı. Domain ismi seçerken kişilerin kendi isimlerini kullanmaları iyi olacaktır. İsminiz yazılarak arama motorlarında aratma yapıldığında etkili olur. Kurumların ürünlerine yönelik hazırlanan logolar gibi, sizi en iyi şekilde anlatacak bir logo da hazırlanabilir. Kişisel markanızı yansıtacak renkler, yazı karakterleri ve özenle çekilecek fotoğraflar sunumu güzelleştirir.  Geçmişten bugüne tarihlerine göre yazı, röportaj, gazete makalelerini derleyerek sırayla hepsinin sitede başlıklar halinde paylaşılması sağlanır. Etkinlik haberleri ve duyurular ilan edilebilir. En doğru kişisel bilgileri “hakkınızda  - kimdir” yazısı ile aktarır, sizinle iletişime geçmek isteyenlere olanak tanırsınız. Yazılara ve diğer paylaşımlara “cevap” bölümü oluşturulursa, sevenlerinin sorularına ya da yorumlarına buradan karşılık verebilirler. Etkileşimi arttırılmış tüm sitelerde olduğu gibi ziyaretçi trafiği de çoğalmış olur. Yapmış olduğunuz iş veya yetenekleriniz ile referanslarınızı da paylaşabilirsiniz.

 

Tüm bu işlemler sayesiyle düzenli paylaşımlar ve sürekli güncellenen sayfalar, kişilere olan güveni arttırmak ile birlikte profesyonellik katmaktadır. Kişisel web sitesi kurulurken hiçbiri hemen hemen aynısı olmaz, yani bu tür sitelerde tek bir temaya bağlı kalınmaması gerekir. Her bir kişinin dinamiği, üretimi, yetenekleri ve paylaşım kapasitesi aynı değildir. Belki yaptıkları işlere karşı doğası gereği farklılıklar gerektirmektedir. Bu nedenle referanslarımızdan daha önce hazırlamış olduğumuz siteleri inceleyebilir, fikir ve görüşlerimizi öğrenmek için bizi arayabilirsiniz.

 

 

 

Bizi Arayın