E-Ticaret Siteleri

E-Ticaret Siteleri

E-TİCARET SİTELERİ

 

E-ticaret siteleri internet ortamında ürün ve hizmetlerin sergilendiği, online alışverişlerin yazılımsal ortaya konduğu platformlardır.  Ürünlerin tanıtılıp satıldığı bu “dijital marketleri” hızlı iletişim, teknik destek, güvenli ödeme sistemleri sayesiyle hepimiz sıklıkla kullanır olduk. Günümüzde hemen hemen zaman kaybetmemek, ürün özelliklerini detaylı okumak, kullanıcı yorumları ile fikir sahibi olmak ve tecrübelerinden faydalanmak sebepleri ile tüm alışverişlerimiz dijitale döndü.

 

E-ticaret siteleri normal web siteleri gibi özellikle ziyaret eden kullanıcılarını düşünerek şık tasarımlara sahip olmaları gerekmektedir. Ziyaretçilerin ürün ve hizmetlere kolay ulaşmaları, sayfalar arasındaki geçişten rahatsızlık duymamaları, kampanyalar-indirimler gibi müşteri memnuniyetini arttıracak çözümler ile hem satışı arttırmak, hem kullanıcı bağlılığı oluşturmak için çok önemlidir. Burada saymış olduğumuz tüm yapısal bütünlüğü yazılım ile tasarımın uyumu ile sağlamalıyız. Sayfa düzeninde işimizi, ürünlerimizi, kampanya ve indirimlerimizi açıkça anlatacağımız banner alanı olmalı. Pop-up pencereler ile ilgili sayfalara yönlendirme sağlanmalı. Kolay ve anlaşılır başlıklar ve yönlendirmeleri olan tasarımlar işimizi kolaylaştıracaktır. Ürün detay sayfalarında ürünü ilgilendiren ve satın almadan önce herkesin bilgi sahibi olabileceği içeriği okuyabilmeleri gerekmektedir.  Özellikleri hakkında bilgi sahibi olup, seçenekleri kendilerine göre işaretleyecekleri butonlar önem taşımaktadır. Örneğin bir takı sitesinden alınacak yüzük için; ölçüsü, rengi vs. gibi özellikleri seçmeden ürünü sepetimize ekleyemeyiz.  Bu durumda satıcı ile iletişime geçmek yerine bu özellikleri bulabilecekleri başka bir siteye giden ziyaretçileriniz olur. Bu tür teknik detaylar satış arttırıcı bilgiler olup olmazsa olmazlardandır.

 

E-ticaret sitelerinde ödeme yöntemlerinde en çok kredi kartı seçeneği kullanılmaktadır. Bu nedenle ödeme alabilmek için “sanal pos” sahibi olmalısınız. Bu konuda hazır paketlerimizde kullandığımız pos entegrasyonları mevcut. Bu ödeme kanalı dışında havale/EFT ve isterseniz kapıda ödeme seçeneklerini de kullanabilirsiniz. Veri iletişimi güvenliği sağlamak açısından sitenizde SSL sertifikası olması zorunludur. Bunu satın aldığınız paketlerde dahil edilmiştir.

E-ticaret sitelerinin oluşumunda en önemli kısım tasarım olduğu kadar. Detaylıca hazırlanan ama kullanımı kolay ve kısa yolları ile zengin bir yönetim panelidir. Bu bölüm sitelerin beyni yerine geçmektedir. Ürün ekleyip çıkarmak, stokları takip etmek, müşterilerin satın almaları, iadeleri, ödemeleri ve kargolarını idare etmek hep bu bölümde gerçekleşmektedir. Bu nedenle kişilerin yorulmadan ve eziyet çekmeden kullanabilecekleri ve herkesin anlayabileceği basit ama teknik anlamda üst bir seviyede hizmet verici nitelikte olmalıdır. Ürün eklerken arama motorlarında kolayca bulunmalarını sağlayacak seo altyapısı dikkat çekici bir özelliktir.

 

 

 

 

 

Bizi Arayın